Meadow Quartet

Meadow Quartet powstał w 2009 roku w Gdańsku. To próba stworzenia płaszczyzny dla ścierających się wpływów: współczesnej kameralistyki, jazzu, muzyki filmowej oraz fundamentalnego spoiwa – tradycyjnej muzyki żydowskiej. To w końcu próba podążania ścieżką, która wymyka się prostym klasyfikacjom stylistycznym.

Meadow Quartet to również czterech znakomitych instrumentalistów, każdy specjalizujący się w innym z wyżej wymienionych gatunków, ale przede wszystkim, to cztery współdziałające muzyczne osobowości.

Zespół jest laureatem II nagrody XVI Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja 2013 oraz uczestnikiem wydarzeń takich jak International Jewish Music Festival w Amsterdamie, Tzadik Poznań Festival, czy Internationaler Hansetag w Luneburgu. Meadow Quartet na swoich koncertach gościł uznanych muzyków, m.in. Jarosława Bestera, Klausa Kugla, Tomasa Dobrovolskisa, Sauliusa Petreikisa, ponadto muzyka zespołu została wykorzystana w filmie Rosa Alba.

W lutym 2012 miał premierę debiutancki album zespołu zatytułowany Unexpected. Druga płyta, The Erstwhile Heroes z litewskim perkusjonistą Tomasem Dobrovolskisem ukazała w lipcu 2013 roku. Przez Gazetę Wyborczą została określona jako jedna z najciekawszych premier 2013 roku w Polsce. Najnowsza płyta – David & Goliath, na którą materiał został zarejestrowany 10 kwietnia 2015 roku w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku na koncercie Meadow Quartet & Klaus Kugel, ukazała się pod koniec 2015 roku.

Skład zespołu
Marcin Malinowski

KLARNET, KLARNET BASOWY

Michał Piwowarczyk

ALTÓWKA

Piotr Skowroński

AKORDEON

Jarosław Stokowski

KONTRABAS